کاربرد تخته سه لایی

Rate this item
(0 votes)

تخته سه‌لایی که تخته چند لایی هم خوانده می‌شود، فراورده‌ای صنعتی است که از چسباندن لایه‌های نازک چوب به همدیگر به شکل ورق تهیه می‌شود. برای ساخت این نوع تخته، کنده‌های چوب را به صورت لایه‌های نازکی برش می‌دهند، سپس این لایه‌ها را با چسب و تحت فشار به هم می‌چسبانند . تخته سه‌لایی ممکن است بیشتر از سه لایه داشته باشد ولی همواره تعداد لایه‌ها فرد است. برای ساخت این نوع تخته، هر لایه را برخلاف سمت رگه‌های لایه قبلی و عمود بر هم می‌چسبانند . این کار استحکام تخته را بسیار زیاد می‌کند . تخته سه‌لایی یکی از پرکاربردترین فراورده های چوبی در جهان است .

کاربرد تخته سه لایی
کاربرد تخته هایی از این نوع بیشتر در دکوراسیون و ساخت و ساز است. در کارهایی مانند ساخت کابینت، طراحی داخلی و … می توان از این تخته ها استفاده کرد و کاربرد تخته سه لایی در این موارد زیبایی خاصی را می تواند به طراحی داخلی منازل بدهد. با توجه به اینکه چوب مقاومت خوبی دارد، از این تخته ها در کفپوش، دیوارپوش، پوشش سقف، کابینت ها، ایجاد محفظه ها و طراحی های میز تلویزیون و … استفاده می شود. از این تخته ها در ساخت میز و صندلی نیز به وفور استفاده می شود.

انواع تخته سه لایی
تخته ها در انواع مختلف تولید می شوند. تخته سه لایی روسی یکی از انواع تخته های با کیفیت است و در دکوراسیون می توان با اطمینان خاطر از آن استفاده کرد. تخته سه لایی روسی مقاومت بالایی دارد. اگر علاقه مند به استفاده از محصولات ایرانی هستید بهتر است بدانید که از این تخته ها در ایران نیز با کیفیت بالا تولید می شود و می توانید از آنها بهره ببرید. تخته های با لایه های مختلف بر اساس سایز آن ها نیز نامگذاری می شوند و اینکه از کدام نوع تخته ها نیاز داشته باشیم یکی از سایزها را انتخاب می کنیم. همچنین نوع چوب در تخته ها نیز اهمیت دارد.

 

Read 92 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.